Auto signalizacijos pagal poreikį

Auto signalizacijos pagal poreikį

Ar auto signalizacijos gali sukelti rūpesčių?

Spėju ir greičiausiai, kad būsiu teisus, jog daugelis perkaitę klausimą atsakys, kad auto signalizacija jiems rūpesčių nekelia. Bet aš išdrįsiu paprieštarauti šiuo klausimu ir tuoj argumentuosiu kodėl 🙂

Prisiminkite, kaip buvo, kai įsigijote naują, na gal ir padėvėtą automobilį ir kaip elgėtės. Prisiminkite kiekvieną savo elgesį ir tą momentą, kai pagalvojote apie transporto priemonės saugumą ir kur ją laikyti.

Ir jei pamenate tą momentą, kai nuėję pas draudiką, jei lietuviškai, pas vienos ar kitos draudimo bendrovės brokerį ir Jums buvo atsakyta, kad reikia užsiregistruoti pirktą automobilį ir į jį susimontuoti tam tikros rūšies, tai yra lygio signalizaciją, kad draudikas galėtų apdrausti Jūsų automobilį. O taip, pamenate tokį nurodymą? 🙂

Greičiausiai, kad sužinojote, kokios rizikos grupei ir lygiui priklauso Jūsų automobilis ir dar, jog į jį reikės sumontuoti ne šiaip sau signalizaciją, bet tam tikrą lygį atitinkančią saugos sistemą, be kurios, kaip jau minėjau, draudikas atsisakys drausti Jūsų transporto priemonę.

Jei pirkote ar įsigijote naują automobilį, greičiausiai, kad draudikas Jums rekomendavo susimontuoti ir papildomą auto signalizaciją, kuri, po trečiųjų asmenų Jūsų turto pasisavinimo atveju leidžia transporto priemonės buvimo ar judėjimo vietą nustatyti akimirksniu.

Jūsų žiniai, asmeniškai aš žinau kelias rūšis auto signalizacijos rūšių, kurias ir norėčiau priminti. Tai yra:

Palydovinė, GSM ir peidžiarinė signalizacija yra privaloma, jei Jūsų automobilis yra naujas ar apynaujis ir jis yra priskirtas vertingo turto lygiui. Jei Jūsų automobilis, iš šalies žiūrint, yra ne labai vertingas, bet yra įtrauktas į labiausiai vagiamų automobilių sąrašą, tada teks susimontuoti draudikų rekomenduojamą auto signalizaciją arba primokėti draudikui, pasirinkus kitą apsaugos priemonę, kuri leistina LR įstatymų.

Jei naudojotės aukščiausia draudimo rūšimi KASKO, tai greičiausiai buvote informuoti ir apie didžiausią riziką Jūsų automobiliui keliančią saugos priemonę, tai 1, 2 ir 3 lygio signalizacija. Žinoma, kai kurios jų atitinka keliamus reikalavimus Jūsų automobiliui, bet jei norite, kad Jūsų transporto priemonė būtų saugesnė, būtinai teks pasirinkti papildomą auto signalizacijos rūšį, kuri atitiks visus LR įstatymuose numatytus reikalavimus.

Taigi, ir kur galvos skausmo nebuvimas, jei perkant ir draudžiant automobilį tenka rūpintis ir tam tikru signalizacijos ar automobilio saugos sistemos keitimu, naujos montavimu ar padidinto saugo sistemos montavimu?

Darau išvadą, kad be galvos skausmo nebūna ir didelio saugumo. Tad atidžiai rinkitės savo transporto priemonei signalizaciją, o geriau, kad visada konsultuotumėtės su aukštą kvalifikaciją turinčiais saugos sistemų montavimo bei įrengimo specialistais.

Straipsnis parašytas: 2014-07-21