Su tapkėm į Atėnus

Su tapkėm į Atėnus

Keliaukime į Atėnus pigiai ir ilgai nedvejodami

Atėnuose antikiniai dievai gyvena jau seniai, o juos aplankyti padės  aviabilietai iš Lietuvos, nes įsigyti juos ar sugaudyti pigiau, niekada nebuvo labai sudėtinga.

Graikai paliko savo pėdsaką dabartinėje ir šiuolaikiškoje Europoje. Jiems turime būti dėkingi ne tik dėl politinių tezių, filosofinių traktatų, bet iki šių dienų išlikusio Atėnų miesto grožio. O čia atsidurti nėra sudėtinga, oro sąlygos beveik visada palankios, miesto atmosfera nuostabi, o graikų maistas savo skoniu patinka daugeliui. Akivaizdu, kad kitos atostogos ar trumpa išvyka turėtų būti praleista „Dievų mieste“. Todėl nepatingėkite pasidomėti kur ir kada pigūs lėktuvų bilietai yra pasiekiami kiekvienam, o mažos kainos tiesiog “žudo”… Pasimeti, nežinai į kurią pusę ir kokius bilietus pirkti 🙂

Apsilankyti Atėnuose ir nesustoti prie Akropolio būtų nedovanotina klaida. Nereikia stebėtis, kad daugelis turistų ten traukia. Koks palankiausias dienos metas šiam statiniui apžiūrėti? Žinoma, kad ankstyvas rytas su saulėtekiu ar vėlyvas vakaras su saulėlydžius. Kažkas magiško.

Galima aplankyti ir kitas miesto įžymybes, kaip Kikladų meno muziejus ar Likavito kalva, ją galima pasiekti funikulieriumi, bet geriau nerti į miesto džiungles, nes Atėnų gatvėse gyvenimas ne tik verda, jis dar ir kunkuliuoja.

Monastiraki aikštėje būkite pasiryžę likti nustebintais. Žmonių čia bus tiršta, praeiti sunku. Sustokite ir pasigrožėti gatvės muzikantų ar kitų artistų pasirodymais. Apsidairykite, stebėkite vietinius, o gal tiesiog prisėskite ir lengvai įkvėpkite. Juk čia Graikija.

Anafiotika rajono apleisti negalima. Jis pastatytas išeivių iš Graikijos salų, architektūros stiliumi, paplitusiu tose pačiose salose. Neaukšti pastatai ir baltos sienos, mėlynas dangus. Vieta kur galima fotografuoti ne tik save, bet ir vietinius. Be galo gražus rajonas, jame ne vienas pasaulio žmogus gyventi norėtų. Koloritas ir aplinka geba užburti. Žinoma, kad Atėnai nėra toks žalias miestas, kaip tarkime Vilnius, neretai būsimi keliautojai gąsdinami, kad visa aplinka bus pilka, šiek tiek purvina. Neapsigaukite, gal ant kiekvienos gatvės kampo nėra po skverą ar žaliuojantį medį, bet čia pilna draugiškai nusiteikusių vietinių.

Taip pat skaitykite:

Nepasididžiuokite ir praverkite skirtingų restoranų, barų ar užeigų duris. Ragaukite drąsiai, klauskite, šypsokitės, nustebsite, bet kai kurie šeimininkai ir kelias lietuviškas frazes geba pasakyti. O apie maistą, vietines pramogas jie tikrai papasakos. Vakare ženkite drąsiai į gatves ir keliaukite ten, kur garsiausiai muzika groja, vakarėlis bus geras, o Atėnuose žmonės linksmintis geba.

Kada palankiausia lankyti šią Graikijos sostinę? Kiekvienu metu laiku, bet mums darganotos žiemos kankinamiems asmenims, būtent šis metų laikas tinkamiausias, nes galima ne tik pabėgti nuo šalčio, bet ir pasimėgauti lengvu vėju bei malonia saulės šypsena. Pigūs skrydžiai į Atėnus, tik tiek tereikia, kad būtų galima klajoti Atėnų gatvių labirinte. Ir tai ne sapnas, bet realybė, tik su tapkėm ten nuvykti nepavyks… 🙂

Straipsnis parašytas: 2014-08-04