Geodezinių matavimų Vilniuje kainos: brangu, pigu ar normalu?

Geodezinių matavimų Vilniuje kainos: brangu, pigu ar normalu?

Kiekvienas nekilnojamojo turto savininkas žino, kad be geodezinių matavimų išsisukti Lietuvos sostinėje nepavyks. Skamba šiek tiek negatyviai? Nereikia jaudintis, nes žemė yra turtas, o Vilniuje, kaip ir visoje Lietuvoje, riboženkliais ji yra ženklinama.

Suprantama, kad šiuos darbus teks patikėti specialistams, nes savarankiškai nustatyti turimos žemės ribų, jas paženklinti specialiais riboženkliais ir gautus duomenis užregistruoti Registrų centre, nėra lengva. Darbas pakankamai specifinis, klaidos kainuoja ne tik brangų laiką, bet ir pinigus. Geriau darbą atlikti vieną kartą ir daugiau nebesijaudinti.

O kokia turi būti normali kadastrinių matavimų kaina? Toks ar panašus klausimas kankina kiekvieną žemės savininką, kuris gyvenime niekada nesusidūrė su matavimo darbais, nebraižė planų bei nevarstė valstybinių įstaigų durų. Vieno ir tikslaus atsakymo nėra, nes kiekvienas atvejis yra pakankamai individualus. Reikalinga konsultacija, jos metu daug ką galima sužinoti, bet dabar nubrėžkime tris mąstymo gaires, kuriomis neretai vadovaujasi nekilnojamo turto savininkai.

Pigu. Žinoma, kad visiems patinka už kokybiškas paslaugas mokėti nedaug. Sutaupyti pinigų visada smagu, nes juos galima išleisti kitose srityse. Taupumą palikime nuošalyje ir gerai apmąstykime galimas pasekmes. Neretai skelbimus, kuriuose teigiama, kad geodezinius matavimus atlieka gan pigiai, randam nelabai aiškiose interneto platybėse. Tie žmonės mėgsta dirbti nelegaliai, o atsiskaitymų laukia tik grynais pinigais. Žemė – turtas, o ieškodami pačio pigiausio varianto elgiamės gan neatsakingai. Apgaulė, laiku neatliekami darbai, sukčiavimas, klaidos ir visi kiti nemalonūs epitetai slepiasi už žodžio pigu.

Normalu. Visi mėgstame aukso vidurį. Paslaugos kaina yra įkandama, o atlikto darbo kokybė – nepriekaištinga. Nebijokime ieškoti ir tikrai tokią įmonę surasite. Kaip ją atpažinti? Na, jie turi telefono numerį, elektroninį paštą, savo internetinę svetainę. Yra biuras, į kurį galite atvykti ir aptarti būsimus darbus, kolektyvas mėgsta bendrauti bei turi tinkamą išsilavinimą, darbo patirties ir visus reikalingus sertifikatus.

Taip pat skaitykite:

Brangu. Yra įmonių, kurios mėgsta uždirbti iš patiklių klientų. Žinoma, nuspręsti – ar verta permokėti, privalo pats klientas. Tikitės, kad didesnis užmokestis garantuos geresnę kokybę ar greičiau atliekamą darbą nedera. Susižavėti naujais ir be galo tiksliais matavimo prietaisais neverta, nes kiekviena padoriai dirbanti įmonė reguliariai atnaujina savo techniką bei rūpinasi darbuotojų kvalifikacijos kėlimu. Didelė kaina, tai ne kokybės rodiklis.

Dabar reikia nuspręsti, kuriai mąstymo kategorijai save priskiriate – pigu, normalu, brangu. Tada susirasti įmonę, kuri teikia geodezinių matavimų paslaugas Vilniuje, nebus taip sunku.

Remtasi straipsniu: wikipedija