Traukinių bilietai internetu

Gaila, kad dar nepasiekiami traukinių bilietai internetu

Nepatikėsite, bet traukiniais, mūsų šalyje važiuoja ir jų paslaugomis naudojasi apie 30 procentų lietuvių. Tai parodė atliktas tyrimas, kurį inicijavo Lietuvos turizmo departamentas su Lietuvos statistikos departamentu.

Skaičiai gan įspūdingi, bet statistika rodo ir dar vieną problemą, kad keliaujančiais ir traukinių paslaugomis besinaudojančių žmonių mūsų šalyje būtų ženkliai daugiau, jei AB Lietuvos geležinkeliai ir jų teikiamos paslaugos būtų pasiekiamos ir internetu.

Tik įsivaizduokime, traukinių bilietai internetu būtų pasiekiami neprivalant išeiti iš namų, biuro ar kitos įstaigos, kur yra teikiamas internetinis ryšys.

Iki šiol, tam, kad įsigyti bilietą į traukinį viena ar kita kryptimi, reikėdavo vykti į traukinių stotį, palaukti, jei būdavo eilės ir tik tada įsigyti bilietus ir nesvarbu, kad jie kainuoja ne daug. Juk paskaičiavus kelionės išlaidas iki pačios traukinių stotyje esančios kasos, bilietai kelionei pabrangsta keliolika ar net keliasdešimt procentų. Kas ne labai patogu dažnai traukiniais keliaujantiems. Ir ramina tik viena, kad traukinių bilietai, jau šią vasarą bus pasiekiami visiems be išimčių ir internetu, nes Lietuvos geležinkeliais būtent šių metų rugpjūčio pabaigoje planuoja užbaigti patį didžiausią projektą per egzistavimo laikotarpį, tai yra, atnaujinti visą traukinių bilietų pirkimo ir pardavimo sistemos modernizaciją. Kas turistams leis bilietus įsigyti ne tik pigiau, bet ir patogiau – internetu.

Ankščiau, įvairiausios nuolaidos traukinių bilietams būdavo suteikiamos tik atvykus į kasą ir tik ten paklausus buvo įmano sužinoti apie geležinkelių teikiamas nuolaidas paslaugoms. Bet dabar, esančioje internetinėje geležinkelių svetainėje kiekvienas gali sužinoti kokia jam priklauso nuolaida bilietui, jei jis yra moksleivis, studentas, senjoras, neįgalumą turintis asmuo ar Tėvynės gynėjas ar signataras. Visa sistema tobulinama tik tam, kad vartotojai vėl atsisuktų į paslaugas teikiamas geležinkeliais, o ypač pritrauktų dar didesnį jaunimo dalį, kuri keliauja vis dažniau ir darniau.

Planuojama, kad internetinėje traukinių bilietų rezervavimo sistemoje bus galima įsigyti ir draudimo paslaugas, kad bus dar labiau patogu keliaujantiems dažnai, juk ne kartą yra tekę skaityti laikraščiuose apie dingusį bagažą kelionės metu ar trečiųjų asmenų sutrikdytą sveikatą, kai ilgos kelionės metu, pavartoję alkoholio asmenys sužaloja tuo pačiu traukiniu ir kryptimi vykstančius asmenis. Tokių atsitikimų atvejui ir traukinių keleivių saugumui bus siūlomas pigiausias draudimas, kuris bus pasiekiamas taip pat internetu, o kainos jo bus dar mažesnės. Visada, prieš keliaudami pagalvokite ne tik apie tai, kas gali man nutikti, todėl nesidrausiu, bet ir apie pasekmes, jei vis dėlto Jūsų bagažas dingtų, būtų užvaldytas trečiųjų asmenų, sugadintas arba Jūsų brangi sveikata būtų sutrikdyta ir neduok dieve, kad dėl šios priežasties, sveikatos priežiūros įstaigose, Jums tekstų patirti labai didelę žalą, kurios neapsidraudus, neprisiims joks draudimas. Kelionių draudimas yra pagrindinis palydovas ne tik save saugantiems, bet ir dažniau keliaujantiems, kad ir traukiniais.

Taip pat skaitykite:

Taigi, įsigiję traukinio bilietus už pakankamai gerą kainą ne pamirškite, kad Jūsų sveikata kainuoja milijoną kartų daugiau, nei 100 litų, todėl visada tinkamai įvertinkite savo kelionės riziką bei vertybes esančias bagaže.

Straipsnis patalpintas: 2014-07-21