Visiems geri plastikiniai langai

Kodėl visiems geri plastikiniai langai?

Manoma, kad langų gamybos procesas pradėjo gerėti dar ilgai iki to, kai Lietuva pradėjo siekti nepriklausomybės.

Mediniai langai buvo gaminami jau nuo seno, nes rusų laikais, kai daugelis piliečių kalbėjo rusų kalba, o vidurinėse mokyklose, pagrindine užsienio kalba buvo rusų, visose švietimo įstaigose, tiek individualiuose namuose ar daugiabučiuose. Juose visuose buvo sumontuoti tik mediniai langai. Mediniai langai Vilniuje nekainuodavo daug, nes beveik visų pastatų ar inžinierių pastatų ar patalpų langai būdavo vienodų matmenų. Nebent jie būdavo specialios paskirties. Langai būdavo labai dideli, nes šilumos energijos tuo metu niekas netaupė, o ir šildymas kainuodavo vos kelis rublius. Bet jokiu būdu nesakau, kad tuo metu buvo geriau, nei dabar. Tiesiog, tuo metu aš buvau dar vaikas ir gėrį prisimenu tik tokį, kad už nieką nereikėjo atsakyti, nereikėjo niekuo rūpintis, tik žaisti kieme ir klausyti tėvų pastabų.

Plastikiniai langai Vilniuje atsirado truputėlį vėliau ir greičiausiai, kad jau po nepriklausomybės Lietuvoje atkūrimo. Kai sumanūs verslininkai pradėjo verslauti ir vykti į kitas šalis pasisemti idėjų verslui. Plastikinių langų gamyba ir buvo viena iš stambesnių lietuvių investicijų į savo verslą. Tik plastikiniai langai kaina stebino daugelį, nes kainuodavo tūkstančiais, ne taip kaip dabar. Bet  faktas tas, kad tuo metu žmonės dėl kainų nesiskųsdavo, užsisakydavo, laukdavo ilgai kol parveš ir pirkdavo.

Atsisakydami rusiško paveldo, supuvusių ir kiaurai prapučiamų medinių langų, Lietuvos gyventojai suprato, kad padarė sau atradimą, nes plastikiniai langai buvo labai šilti, nepraleisdavo vėjo, o šaltą žiemą iš lauko bandantį prasibrauti šaltuką sustabdydavo.

Per kelis metus, ką skelbia statistikos departamentas, plastikinių ir medinių langų pardavimai mūsų šalyje, tuo metu augo vos ne 150-200 procentų. Kas šalies ekonomiką kėlė sparčiau, nei galėjo pagalvoti patys nepriklausomybės akto signatarai.

Taip pat skaitykite:

Šiuolaikiški langai pasižymi kitkuo, tai yra konkurencingumu, kad langų kainas numušė iki itin patrauklių senjorams, kurie pragyvenimui krapšto paskutinius nepriklausomus centus tam, kad dar šiek tiek pagyventų. Bet apie blogį nekalbėkime, nes plastikinius langus, savo tėvams ar močiutėms užsakyti ir sumontuoti ar pakeisti yra įpareigoti sūnūs, vaikai, anūkai ar artimieji. Juk dabartiniai pensininkai kažkada išlaikė ir mūsų bočius, todėl reikia padėti visiems, kas prisidėjo prie Lietuvos gėrio kūrimo ir saugojimo. O mūsų laikų langai nėra labai brangūs, galima atrasti ir pagal kišenę, tereikia tik susirasti patikimą ir sąžiningą pardavėją Vilniaus mieste.

Straipsnis parašytas: 2014-07-26